Magunkhoz ölelni a világot

2017. június 15., címkék: vallásközi konferencia, fekete károly, tihany, Fekete Károly

A puritán életszemlélet újbóli felvállalását, a teljes, vallásos emberkép követését sürgette Fekete Károly tiszántúli református püspök a tihanyi apátságban tartott vallásközi konferencia első napján.

A vallásfogalmak sokfélesége

2011. november 03., címkék: vallásközi konferencia, károli egyetem (kre)

Konferenciát rendeznek a Károlin 2011. november 11-én és 12-én, a Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat részeként. A szervezők minden érdeklődőt várnak.

Keresztyén és muzulmán vallásközi párbeszéd Teheránban

2010. november 16., címkék: Vatikán, vatikán, Ökumené, vallásközi konferencia, ökumené, iszlám

A Vallásközi Párbeszéd Pápai Tanácsa és az Iszlám kultúra és kapcsolatok elnevezésű szervezet Vallásközi Párbeszéd Központja az iráni fővárosban tartotta hetedik tanácskozását november 9–11. között. A  konferencia témája ez volt: „Vallás és társadalom ma: keresztény és muzulmán távlatok”.

Az ökológiai felelősségvállalás térségenként változik

2010. november 16., címkék: társadalmi igazságosság, vallásközi konferencia, európai egyházak konferenciája (cec), gazdasági igazságosság, szegénység

A „Szegénység, jólét és ökológia” című konferencia fő tartalmi szervezője az Európai Egyházak Konferenciájának héttagú munkacsoportja. A szervezők a magyarországi helyszínnel azt szerették volna kiemelni, hogy Európa egyáltalán nem homogén földrész.

Erősíteni kell az egyházak prófétai szerepét

2010. november 12., címkék: bóna zoltán, szegénység, környezetvédelem, Ökumené, gazdasági igazságosság, vallásközi konferencia, ökumené, társadalmi igazságosság, egyházak világtanácsa (wcc), teremtésvédelem, ökumenikus tanács (meöt), európai egyházak konferenciája (cec)

Véget ért Budapesten a Szegénység, jólét és ökológia című ötnapos nemzetközi konferencia. A konferencia záródokumentuma a konferencia globalizációval, szegénységgel, valamint a fennálló gazdasági rendszerrel kapcsolatos állásfoglalását ismerteti.

A szegénységről tanácskoznak Budapesten

2010. november 10., címkék: környezetvédelem, szegénység, gazdasági igazságosság, vallásközi konferencia, társadalmi igazságosság, egyházak világtanácsa (wcc), teremtésvédelem, európai egyházak konferenciája (cec)

November 9-én 32 európai ország 80 résztvevőjével elkezdődött az Európai Egyházak Konferenciája Egyház és Társadalom Bizottsága (CSC/CEC), az Egyházak Világtanácsa (WCC) és a magyarországi tagegyházak által szervezett találkozó, mely a Szegénység, jólét és ökológia Európában címet viseli.

Felhívni a figyelmet az egyenlőtlenségekre

2010. november 10., címkék: kodácsy tamás, gazdasági igazságosság, vallásközi konferencia, társadalmi igazságosság, gazdasági válság, európai egyházak konferenciája (cec)

Nagy jelentősége van annak, hogy a résztvevők fele harmadik világbeli országból érkezett – véli Kodácsy Tamás a Szegénység, jólét és ökológia Európában című nemzetközi konferenciáról.

Nemzetközi muszlim-keresztyén konzultáció

2010. november 05., címkék: Ökumené, Háttér, vallásközi konferencia, ökumené, iszlám, genf

Genfben rendezték meg azt a konferenciát, melyen mohamedán és keresztyén vezetők, a vallásközi párbeszéd szakemberei vettek részt.

Szegénység, jólét és ökológia Európában

2010. október 26., címkék: környezetvédelem, Hírek, Ökumené, gazdasági igazságosság, vallásközi konferencia, ökumené, egyházak világtanácsa (wcc), teremtésvédelem, európai egyházak konferenciája (cec)

Az Európai Egyházak Konferenciája Egyház és Társadalom Bizottsága és az Egyházak Világtanácsa a magyarországi tagegyházakkal együttműködve konferenciát szervez.

Indonézek és magyarok tanácskoztak a vallásközi párbeszédről

2010. május 26., címkék: fabiny tamás, tóth károly, Háttér, evangélikus egyház, Fabiny Tamás, vallásközi konferencia, vallási tolerancia, bölcskei gusztáv, gödöllő, karasszon istván

Indonéz kezdeményezésre, evangélikus segítséggel szerveződött az a konferencia, amelyet kedden tartottak Gödöllőn. Az Első Indonéz-Magyar Vallásközi Párbeszéd Konferencián felszólalt Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök, az MRE Zsinatának lelkészi elnöke, részt vett több magyarországi és indonéz vallási vezető, de a délkelet-ázsiai ország több magas rangú kormánytisztviselője is.

Utrechti konferencia a holland királynővel

2010. január 09., címkék: Nagyvilág, vallásközi konferencia, 2010, hollandia

Már most erőteljes előkészületek folynak azért a konferenciáért, amit a régi holland református egyetemi városban, Utrechtben tartanak majd január második felében.